Astra şi Steaua în UEFA Europa League

Astra Giurgiu şi Steaua Bucureşti vor juca joi, 20 octombrie, în etapa a treia a grupelor UEFA Europa League. Campioana României, Astra Giurgiu, va întâlni echipa cehă Viktoria Plzeň, în deplasare, începând cu ora 22:05. În aceeaşi grupă şi de la aceeaşi oră este programat jocul dintre AS Roma şi Austria Viena. În clasament conduce AS Roma (cu 4 puncte), urmată de Austria Viena (tot cu 4 puncte), Viktoria Plzeň (cu 2 puncte) şi Astra Giurgiu (fără niciun punct).

Steaua Bucureşti va evolua, începând cu ora 20:00, la „Arena Naţională” din Bucureşti, contra formaţiei elveţiene FC Zürich, într-o partidă din grupa E. Cealaltă întâlnire din grupă este Osmanlispor FK (Turcia) – Villarreal (Spania), tot de la ora 20:00. Pe primul loc în clasament se află Villarreal (cu 4 puncte), urmată de Osmanlispor (3 puncte), FC Zürich (tot cu 3 puncte) şi Steaua (cu 1 punct).

Iată şi celelalte meciuri care se vor disputa joi, 20 octombrie, în etapa a treia a grupelor UEFA Europa League: Feyenoord Rotterdam – Zorya Lugansk şi Manchester United – Fenerbahce Istanbul (în grupa A); Olympiacos Pireu – FC Astana şi Young Boys Berna – APOEL Nicosia (în grupa B); Mainz – Anderlecht Bruxelles şi Saint-Etienne – Qabala (în grupa C); AZ Alkmaar – Maccabi Tel Aviv şi Dundalk – Zenit Sankt Petersburg (în grupa D); Genk – Athletic Bilbao şi Rapid Viena – Sassuolo (în grupa F); Celta Vigo – Ajax Amsterdam şi Standard Liege – Panathinaikos Atena (în grupa G); Konyaspor – Sporting Braga şi Şahtior Doneţk – Gent (în grupa H); FC Krasnodar – Schalke şi Salsburg – Nice (în grupa I); Qarabag – PAOK Thessoloniki şi Slovan Liberec – Fiorentina (în grupa J); Hapoel Beer Sheva – Sparta Praga şi Inter Milano – Southampton (în grupa K).

Septimiu Cioloboc

Lasă un răspuns
Adresa ta de email nu va fi publicatã. Câmpurile necesare sunt marcate cu*

VIDEOFM

Acum in emisie

Cer acoperit

Vânt: 3 m/s

Cer acoperit 15°C

Vânt: 2 m/s

19°C

Top 30 RTM

  • 1. ANA MUNTEANU – Unde te duci?,

  • 2. LADY GAGA ft. BRADLEY COOPER – Shallow,

  • 3. BRIANA – Lost in Istambul,

  • 4. KDDK ft.ARILENA ARA – Last train to Paris,

  • 5. JONAS BLUE ft. LIAM PAYNE and LENNON – Polaroid,

  • 6. MANUEL RIVA ft. ALEXANDRA STAN – Miami,

  • 7. IRINA RIMES – Nu stii tu sa fi barbat,

  • 8. LORA – Pleaca,

  • 9. DODDY ft. LORA – Dor sa te ador,

  • 10. ANNE-MARIE ft.JAMES ARTHUR – Rewrite the stars,

  • 11. NICO – Oare cine?,

  • 12. SORE – O sa te uit,

  • 13. ARIANA GRANDE – Breathin,

  • 14. ANDREEA BALAN ft. EDWARD SANDA – Pe drum,

  • 15. PROCONSUL ft. UDDI – Visele care nu dorm,

  • 16. SMILEY ft. DORIAN – Aprinde scanteia,

  • 17. SHAKIRA – Nada,

  • 18. TAKE THAT – Out of our heads,

  • 19. ANDREEA BOCELLI ft. MATTEO BOCELLI – Fall on me,

  • 20. VANOTEK – Love is gone,

  • 21. THE CHAINSMOKERS ft.KELSEA BALLERINI – This feeling,

  • 22. TRUPA ZERO ft. EVELYN – Pentru totdeauna,

  • 23. BAZZI ft.CABELLO – Beautiful,

  • 24. RITA ORA – Let you love me,

  • 25. HORIA BRENCIU – Sunt cine vreau sa fiu,

  • 26. JP COOPER ft. MALI-KOA – All this love,

  • 27. ELENA – Un gram de suflet,

  • 28. LIDIA BUBLE – Tu,

  • 29. NICK JONAS ft.ROBIN SCHULZ – Right now,

  • 30. DAVID GUETTA ft. ANNE-MARIE – Don’t leave me alone,

Sugereazã piesã
= 4.7081RON0.0106
  • usd 0.7739 1 0.0043

  • chf 4.1501 1 0.006

  • aud 2.9627 1 0.0025

Live Video

Dedica o melodie unei persoane dragi

Completeaza formularul de mai jos,iar dedicatia ta se va auzi in emisiunea
Trimite Dedicatia

Blog

Blog PPI cu Radu Florea: C-așa o vrut Du...

Radu Florea | Citeste articolul

C-așa vrut Domnul E doliu național astăz...

Parteneri
}