50 de bolnavi beneficiază, de astăzi, de dotări moderne, la Centrul de reabilitare psihiatrică de la Brâncoveneşti.
Publicat de radiomures, 20 septembrie 2011, 00:00 / actualizat: 4 martie 2015, 15:02
Noile spaţii de cazare şi tratament de la Centrul de Recuperare şi Reabilitare Neuropsihiatrică din Brâncoveneşti realizate cu bani europeni au fost inaugurate astăzi.
Prin extinderea Centrului rezidenţial de la Brâncoveneşti cu mai bine de 1000 metri pătraţi, suprafaţa totală s-a dublat.
În acest fel s-au creat 10 noi locuri de muncă – 4 ergoterapeuţi , 4 infirmiere şi 2 îngrijitoare curăţenie.
Valeriu Russu