Dracula Dog Show revine la Tîrgu Mureș

Municipiul Tîrgu Mureș se pregătește, la început de septembrie, pentru o nouă ediție a expoziției canine internaționale Dracula Dog Show.
De fapt, municipiul Tîrgu Mureș are o tradiție de 47 de ani, în organizarea acestor expoziții canine, iar Dracula Dog Show are deja o tradiție de 12 ani!
Ediția din acest an va prilejui și prezența pentru prima dată în România, la Tîrgu Mureș, a președintelui Asociației Internaționale a Chinologilor și totodată este o repetiție importantă pentru crescătorii români care se pregătesc pentru Campionatele Mondiale ce vor avea loc anul acesta în toamnă la Leipzig în Germania.

Amănunte aflăm de la Lokodi Csaba Zsolt, directorul general al Dracula Dog Show:

Din 1970, în fiecare an, asociația noastră, cu ajutorul primăriei și al oficilităților din oraș, am reușit să organizăm și expoziții internaționale la Tg.Mureș. Aș vorbi mai mult despre Dracula Dog Show, care este la a 12-a ediție și a reușit să cucerească cu numele de Dracula Dog Show lumea chinologică. Pot să vă spun că, oriunde în lume dacă te duci cineva a auzit de noi. Anul acesta încercăm să păstram programul de anul trecut în Parcul Municipal, în 9 și 10 septembrie, iar faimosul Best in Show – Dracula Dog Show îl vom ține în Piața Cetății sâmbătă seara, 9 septembrie, de la ora 17, unde intrarea este gratuită.

Reporter- Pentru prima dată vine în România președintele Asociației Internaționale Chinologice.

Da, este mare lucru că am reusit să-l aducem în orașul nostru și în expoziția noastră, pe președintele Federației Internaționale Canine. Va petrece 5 zile la noi în oras. Sper să reușim să-i atragem și să-i captăm atenția asupra tradițiilor și a tot ce înseamnă frumusețea orașului și a zonei.

Reporter – Exemplare care au fost prezentate la Tg.Mureș au ajuns să fie exemplare campion la nivel european. Deci, se confirmă faptul că la Tg.Mureș vin exemplare extrem de valoroase.

Da, este adevărat că față de alte alte orașe, la noi vin din mai multe țări participanți. Cum s-a văzut și în anii precedenti, titlurile remarcabile de la Dracula Dog Show au câștigat câini care au confirmat, ori înainte, ori după, calitatea lor la expozitii celebre, cum este și Campionatul Mondial. Anul acesta, Campionatul Mondial va fi la Leipzig, la începutul lunii noiembrie. Suntem pregătiți și noi, târgumureșenii, să mergem ca și participanți și arbitri la Campionatul Mondial, unde se estimează prezența a peste 20.000 de câini.

Ioan Chiorean

poster2017

Lasă un răspuns
Adresa ta de email nu va fi publicatã. Câmpurile necesare sunt marcate cu*

VIDEOFM

Acum in emisie

DE 10 X ROMÂNIA cu radiomures

Mai mult noros

Vânt: 1 m/s

Mai mult noros 12°C

Vânt: 3 m/s

13°C

Top 30 RTM

 • 1. RITA ORA – New look,

 • 2. TRUPA ZERO – In bratele tale,

 • 3. PET SHOP BOYS – Dreamland,

 • 4. ONE REPUBLIC – Wanted,

 • 5. SPEAK – M-ai lasat sa te las,

 • 6. LOUIS TOMLINSON – Kill my mind,

 • 7. IRINA RIMES – In palme,

 • 8. NICOLETA NUCA – Tot mai rar,

 • 9. VUNK – Deja vu,

 • 10. LADY ANTEBELLUM – Ocean,

 • 11. JO COOPER ft. ASTRID – Sing it with me,

 • 12. DELIA – Sa-mi canti,

 • 13. INNA – Bebe,

 • 14. MAROON 5 – Memories,

 • 15. WHAT’S UP ft. ANDRA – Tine-te bine,

 • 16. TAYLOR SWIFT – Cornelia Street,

 • 17. ALEXIA ft. DJ PROJECT – Cronic,

 • 18. FLORIAN RUS ft. MIRA – Strazile din Bucuresti,

 • 19. AMI – Tramvai,

 • 20. ALINA EREMIA – Printre cuvinte,

 • 21. SHAWN MENDES ft. CAMILA CABELL – Señorita,

 • 22. PINK – Walk me home,

 • 23. MORANDI – Professional liar,

 • 24. DJ PROJECT ft. ANDIA – Retrograd,

 • 25. ROXEN – Ce-ti canta dragostea,

 • 26. 3 SUD EST – Prietenia,

 • 27. DUA LIPA – Physical,

 • 28. MIKA – Dear jealousy,

 • 29. KYGO ft. WHITNEY HOUSTON – Higher love,

 • 30. THOMAS RHET – Remember you young,

Sugereazã piesã
= 4.8432RON0.0017
 • usd 0.6501 1 -0.0032

 • chf 4.5436 1 -0.0185

 • aud 2.9363 1 0.013

Live Video

Dedica o melodie unei persoane dragi

Completeaza formularul de mai jos,iar dedicatia ta se va auzi in emisiunea
Trimite Dedicatia

Blog

Blog PPI cu Radu Florea: C-așa o vrut Du...

Radu Florea | Citeste articolul

C-așa vrut Domnul E doliu național astăz...

Parteneri
}