Baschetbaliștii ciucani, ultimul meci în Cupa României

Joi, 12 noiembrie, s-au disputat două meciuri din grupa B, de la Oradea, contând pentru Cupa României la baschet masculin: CSM Oradea – SCM Craiova 74-76 și CSA Steaua București – Athletic Neptun Constanța 97-76.

Vineri, 13 noiembrie, sunt programate ultimele jocuri din etapa preliminară: Athletic Neptun Constanța – CSM VSKC Miercurea Ciuc (de la ora 16:00) și CSA Steaua București – CSM Oradea (de la ora 19:30) – în grupa B, de la Oradea; U-BT Cluj-Napoca – Dinamo Știinta București (de la ora 17:45) și BCM U FCArgeș Pitești – CSM Galați (de la ora 21:15) – în grupa A, de la București; CSO Voluntari – CSM Tg. Jiu (de la ora 16:00) și CSU Sibiu – SCM Timișoara (de la ora 19:30) – în grupa C, de la Sibiu.

Preliminariile au loc între 8-13 noiembrie, sub forma a trei turnee, găzduite de Arena de Baschet din București (grupa A), sala sporturilor „Antonio Alexe” din Oradea (grupa B) și Sala Polivalentă „Transilvania” din Sibiu (grupa C).
Grupa A este condusă de U-BT Cluj Napoca (cu 4 puncte), urmată de BCM U FC Argeș Pitești (cu 3 puncte) și și Dinamo Știinta București (tot cu 3 puncte).

Prima în grupa B este SCM U Craiova (cu 8 puncte), urmată de CSM Oradea (5 puncte) și CSA Steaua București (tot cu 5 puncte). CSM VSKC Miercurea Ciuc ocupă poziția a 4-a (cu 3 puncte). Indiferent de rezultatul de vineri, baschetbaliștii ciucani (FOTO) nu mai au nicio șansă de a accede la turneul final.

Pe primul loc în grupa C se află SCM Timișoara (cu 4 puncte), urmată de CSO Voluntari (cu 3 puncte) și CSU Sibiu (tot cu 3 puncte). Primele două clasate din fiecare grupă preliminară, precum și cele mai bune două formații de pe locurile 3 se vor califica la Turneul Final 8.

Septimiu Cioloboc

VIDEOFM

Acum in emisie

GRAFFITI- CINEMUZICA cu VERONICA ILIE

Cer acoperit

Vânt: 0 m/s

Cer acoperit -1°C

Vânt: 3 m/s

5°C

Top 30 RTM

  • 1. KATY PERRY – Not the end of the world,

  • 2. SICKOTOY FT MISHA MILLER – Touche,

  • 3. KYLIE MINOGUE – Magic,

  • 4. BLACK EYED PEAS ft. SHAKIRA – Girls like me,

  • 5. ROXEN ft. ALEXANDER RYBAK – Wonderland,

  • 6. SMILEY ft. DELIA – Ne vedem noi,

  • 7. JASON DERULO ft. NUKA – Love not war,

  • 8. AVA MAX – My head & my heart,

  • 9. AVA MAX – Salt,

  • 10. JENNIFER LOPEZ – In the morning,

  • 11. ANDIA – Ce suntem noi,

  • 12. HOLOGRAF ft. K-GULA – Grijile s-au dus,

  • 13. SIA ft. BURNA BOY – Hey boy,

  • 14. LUMINITA ANGHEL ft. NICO – Prietene,

  • 15. PAX PARADISE AUXILLARY – Nisipuri miscatoare,

  • 16. ED SHEERAN – Afterglow,

  • 17. KYGO ft. DONNA SUMMER – Hot stuff,

  • 18. LEONY – Faded love,

  • 19. VOLTAJ – Doar pentru ea,

  • 20. MARIA – Din vina mea,

  • 21. TOM GRENNEN – Little bit of love,

  • 22. ARMIN VAN BURREN ft. DUNCAN LAUREN E – Feel something,

  • 23. IRIS – Subteran,

  • 24. ALEXANDRA UNGUREANU – De n-am fi împreună,

  • 25. THE WEEKND – Save your tears,

  • 26. THE MONTANS ft. EMAA – Insula,

  • 27. D-l GOE – Fata de la radio,

  • 28. DAVID GUETTA ft. SIA – Let’s love,

  • 29. JASON DERULO ft. ADAM LEVINE – Lifestyle,

  • 30. AMI ft. FLORIAN RUS – Regrete,

Sugereazã piesã
= 4.8745RON0.00200
  • usd 0.5447 1 -0.0099

  • chf 4.4406 1 0.0381

  • aud 3.1327 1 -0.0542

Live Video

Dedica o melodie unei persoane dragi

Completeaza formularul de mai jos,iar dedicatia ta se va auzi in emisiunea
Trimite Dedicatia

Blog

În Târgu Mureș vor fi montate 1.000 de c...

Corina Muntean | Citeste articolul

Camerele vor fi instalate treptat, pe pa...

Perioada de depunere a declarațiilor pen...

Corina Muntean | Citeste articolul

Persoanele fizice vor putea depune până ...

„Maraton” de înscrieri la centrele de va...

Corina Muntean | Citeste articolul

Potrivit autorităților, astăzi, în medie...

Parteneri