Circulaţia pe DN1E între Poiana Braşov şi Râşnov a fost reluată la ora 11.15
Publicat de radiomures, 18 mai 2014, 13:54
Drumul a fost închis mai bine de o oră în urma unui accident rutier soldat cu 10 răniţi, a anunţat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Braşov, comisarul-şef Liviu Naghi.
În momentul în care autocarul răsturnat în râpă va fi scos, circulaţia va fi din nou întreruptă pentru scurt timp. Poliţiştii recomandă şoferilor folosirea rutei ocolitoare Poiana Braşov-Braşov.
Un autocar care transporta 25 de turişti belgieni, cu vârste de peste 50 de ani, s-a răsturnat azi-dimineaţă într-o râpă pe DN1E, la km 17.
Toţi turiştii au ajuns la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă, având răni abdominale, toracice şi de membre, iar unul dintre ei, cu traumatism cranian, a fost transportat cu un elicopter SMURD la Târgu-Mureş.
Agerpres