City`Us Tg. Mureș, debut cu stângul în noul sezon

Publicat de radiomures, 27 august 2017, 15:05
Formația târgumureșeană a pierdut, sâmbătă seara, în deplasare, cu scorul de 3-0, în fața vicecampioanei naționale, United Galați, într-un meci din cadrul primei etape a Ligii I de futsal, ediția 2017-2018. Golurile au fost marcate de Constantin Burdujel (min.9), brazilianul Kailon Borges (min.22) și Octavian Cireș (min.28).
Partida a fost una echilibrată, în ciuda rezultatului de pe tabelă, mureșenii oferind o replică hotărâtă echipei de la Dunăre, alcătuită din jucători mult mai experimentați și pregătită din acest sezon de Cosmin Gherman, fost jucător și antrenor la City`Us.
Lucian Nicușan și Raul Ungur, antrenorii care pregătesc formația mureșeană în această ediție de campionat, au început partida de la Galați cu următorul “5”: Mihai Tătar-Bogdan Covaci, Richard Iszlai, Răzvan Togan și Szabo Zsolt. Din lot au mai făcut parte Răzvan Cătinean, Alexandru Pop, Andrei Boroș, Andrei Gândilă, Nagy Norbert, Takacs Bogdan și Andrei Ciobanu.
În etapa a doua, City`Us Tg. Mureș va întâlni, la 2 septembrie, pe teren propriu, formația Dunărea Călărași.
Valeriu Voaideș