CS Mureșul, locul I la Memorialul Antrenorilor
Secția de lupte a Clubului Sportiv Mureșul a ocupat prima poziție în clasamentul pe echipe la Memorialul Antrenorilor, competiție desfășurată, zilele trecute, în Sala Sporturilor din Tg.Mureș.
CS Mureșul, care a acumulat, în urma rezultatelor individuale ale sportivilor săi, 83 de puncte, a fost urmat pe podium de CSS Regin, cu 31 de puncte și CSS Odorheiu Secuiesc, cu 28 de puncte.
Competiția, ajunsă la cea de-a 25-a ediție, a fost organizată de CS Mureșul, în colaborare cu Direcția Județeană de Sport și Tineret Mureș și a reunit la întreceri peste 180 de sportivi și sportive de la 15 cluburi din țară. Turneul este organizat, anual, în memoria foștilor antrenori mureșeni György István, Bakó György, Simon László, Benedek Levente, Ioanovici Tibor, Ştefănescu Voicu și Kósa Árpád.
Iată în continuare cele mai bune rezultate individuale obținute de luptătorii de la cluburile mureșene participante:
Băieți (născuți în anii 2000-2001)
42 kg. Szakacs Janos Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
85 kg Kis Attila Loc III C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
85 kg Horvath Zoltan Loc III CSS Reghin
Băieți (născuți 2002-2003)
32 kg Miron Denis Loc II C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
41 kg Siecoban Robert Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
50 kg Marton Tamas Loc I C.S.Muresul Tîrgu Mureș
50 kg Szekely Endre Loc II C.S.S Reghin
50kg Molnar Sandor Loc III A.S. Miercurea Nirajului
66 kg Sandru Sergiu Loc II C.S. Spartacus Sighișoara
66 kg Scridon Tudor Loc III C.S.S. Tîrgu Mureș
+85 Monai Alex Loc III C.S.S. Tîrgu Mureș
Băieți (născuți 2004-2005)
32 kg Tamas Antal-Jozsef Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Murș
32 kg Mihaita Florin Loc II C.S.S Reghin
32 kg Szep Norbert Loc III C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
32 kg. Gombos Roland Loc III C.S.S. Tîrgu Mureș
35 kg Bojthe Benjamin Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș–cel mai tehnic luptător
35 kg Moldovan Dragos Loc II C.S.S. Tîrgu Mureș
46 kg Biblia Robert Loc I C.S.S Reghin
46 kg Farkas Mihai Loc II C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
Băieți (născuți 2006-2007)
29kg Negura Andrei Loc III C.S.S. Tîrgu Mureș
32 kg Pacurar Andrei Loc I C.S.S. Reghin
32 kg Sos Darius Loc II C.S.S. Reghin
32 kg Pintyi Krisztian Loc III C.S.S. Tîrgu Mureș
35 kg Sandru Tudor Loc III C.S. Spartacus Sighișoara
38 kg Tamas David Loc I C.S.S. Reghin
38 kg Söver Nimrod Loc II C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
38 kg Man David Loc III C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
44 kg Moldovan Darius Loc III C.S.S. Tîrgu Mureș
47 kg Soos Kevin Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
47 kg Pogacean Paul Loc III C.S.S. Tîrgu Mureș
50 kg Kis Botond Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
50kg Tamas Richard Loc II A.S. Miercurea Nirajului
53 kg Metea David Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
Băieți (născuți 2008-2009)
21kg Dobos Alexis Loc I C.S.S. Tîrgu Mureș
21kg Jakab David Loc II C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
25kg Man Janis Loc I C.S.S. Reghin
25kg Tinca Andrei Loc III C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
25kg Moldovan Bogdan Loc III C.S.S. Tîrgu Mureș
27kg Moldovan Lucas Loc I C.S.S. Reghin
27kg Dordea Denis Loc III C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
29kg Horvath Darius Loc I C.S.S. Reghin
29kg Szavuly Janis Loc II C.S. Spartacus Sighișoara
40kg Varga Szilard Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
40kg Blaga Darius Loc III C.S.S. Tîrgu Mureș
Băieți (născuți 2010-2012)
20kg Butyurka Akos Loc II A.S. Miercurea Nirajului
20kg Man Andrei Loc III C.S.Muresul Tîrgu Mureș
22kg Nagy Istvan Loc I C.S.Muresul Tîrgu Mureș
25kg Maxim Milan Loc III C.S.Muresul Tîrgu Mureș
1kg Revesz Alex Loc I C.S.S. Tîrgu Mureș
Fete (născute 2000-2001
38kg Sainar Natalia Loc I C.S.S. Reghin
38kg Szabo Monika Loc II C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
49kg Grama Cecilia Loc I C.S.S. Reghin
52 kg Marton Andrea Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
52kg Nagy Szidonia Loc III C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
Fete (născute 2002-2003)
48kg Szasz Evelin Loc II A.S. Miercurea Nirajului
48kg Fodor Gizella Loc III C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
52kg Moldovan Timea Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
52kg Szasz Szerena Loc III A.S. Miercurea Nirajului
Fete (născute 2004-2005)
37kg Szakacs Timea Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
42kg Bekö Katalin Loc III C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
52kg Tamas Bernadett Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Muresș
52kg Rad Mihaela Loc II C.S.S. Reghin
Fete (născute 2006-2007)
32kg Tamas Ilona Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
34kg Berszan Jutka Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
40kg Bekö Melinda Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
45kg Moldovan Beata Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
Fete (născute 2008-2009)
25kg Söver Hanna Loc I C.S.Mureșul Tîrgu Mureș – cea mai tehnică luptătoare
32kg Maxim Eszter Loc III C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
Fete (născute 2010-2012)
23kg Man Ana Loc II C.S.Mureșul Tîrgu Mureș
Antrenori:
C.S. Muresul Tîrgu Mureș: Márton József și Simon László; C.S.S. Reghin:Peres Miklos; C.S.S. Tîrgu Mureș: Gyarmati Ferenc, Dragos Vlad, Fazakas Csaba; C.S. Spartacus Sighișoara: Szász Sándor; A.S. Miercurea Nirajului/ Sg. de Pădure: Kozma Jenő.
Valeriu Voaideș