Iana Balteş, de la CSU Târgu Mureş, dublă campioană naţională la ciclism
Publicat de Stan Lucian, 22 iunie 2026, 16:15
Sibianca Iana Balteş, legitimată la Clubul Sportiv Universitar Tg.Mureş, a câştigat proba de fond, la categoria Elite feminin şi cea de contratimp individual, la categoria sub 23 ani, curse desfăşurate în cadrul Campionatului Naţional de ciclism pe şosea.
Competiţia s-a desfăşurat în judeţul Sibiu, în organizarea Federaţiei Române de specialitate şi a reunit la întreceri sportivi de la cluburi din întreaga ţară.
Autor: Valeriu Voaideş