Liga secundă de fotbal

Runda a 4-a a Ligii a II-a de fotbal va începe sâmbătă, 19 septembrie, cu șapte partide: Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu, CS Mioveni – Metaloglobus București, Farul Constanța – Gloria Buzău, CSM Reșița – ASU Poli Timișoara, Ripensia Timișoara – Aerostar Bacău și CSM Slatina – ACS Fotbal Comuna Recea (toate de la ora 11:00) și Rapid București – Turris-Oltul Turnu Măgurele (de la ora 14:30). Duminică, 20 septembrie, se va disputa meciul Viitorul Pandurii Târgu Jiu – U Craiova 1948 (de la ora 12:30). Luni, 21 septembrie, este programat jocul AFK Csíkszereda – Petrolul Ploiești (începând cu ora 18:00). Runda se va încheia marți, 22 septembrie, cu întâlnirea U Cluj – FC Unirea Slobozia (cu start la ora 19:00). Formația Dunărea Călărași va sta.

Pe locul întâi se află Rapid București – cu 9 puncte, urmată în clasament de U Craiova 1948 – cu 7 puncte și ASU Poli Timișoara – tot cu 7 puncte. Gruparea harghiteană AFK Csíkszereda (FOTO) se află pe locul 11 – cu 4 puncte.

Campionatul eșalonului secund se desfășoară într-un nou format. Astfel, echipele joacă fiecare cu fiecare o singură dată, după care, pe baza clasamentului, ele vor fi repartizate în play-off (cu tur și retur), respectiv play-out (fază în care se va juca doar turul) .

La finalul play-off-ului, primele două clasate vor promova direct în Liga I, iar ocupantele locurilor 3 și 4 vor disputa un meci de baraj cu formațiile de pe locurile 8 și 7 din play-out-ul primului eșalon.

Din cele două grupe de play-out vor retrograda în Liga a III-a ultimele două clasate (adică ocupantele pozițiilor 6 și 7), iar formațiile de pe locul 5 vor juca un baraj de menținere în eșalonul secund.

Septimiu Cioloboc

Lasă un răspuns
Adresa ta de email nu va fi publicatã. Câmpurile necesare sunt marcate cu*

VIDEOFM

Acum in emisie

GRAFFITI- CINEMUZICA cu VERONICA ILIE

Cer acoperit

Vânt: 0 m/s

Cer acoperit -1°C

Vânt: 3 m/s

5°C

Top 30 RTM

  • 1. KATY PERRY – Not the end of the world,

  • 2. SICKOTOY FT MISHA MILLER – Touche,

  • 3. KYLIE MINOGUE – Magic,

  • 4. BLACK EYED PEAS ft. SHAKIRA – Girls like me,

  • 5. ROXEN ft. ALEXANDER RYBAK – Wonderland,

  • 6. SMILEY ft. DELIA – Ne vedem noi,

  • 7. JASON DERULO ft. NUKA – Love not war,

  • 8. AVA MAX – My head & my heart,

  • 9. AVA MAX – Salt,

  • 10. JENNIFER LOPEZ – In the morning,

  • 11. ANDIA – Ce suntem noi,

  • 12. HOLOGRAF ft. K-GULA – Grijile s-au dus,

  • 13. SIA ft. BURNA BOY – Hey boy,

  • 14. LUMINITA ANGHEL ft. NICO – Prietene,

  • 15. PAX PARADISE AUXILLARY – Nisipuri miscatoare,

  • 16. ED SHEERAN – Afterglow,

  • 17. KYGO ft. DONNA SUMMER – Hot stuff,

  • 18. LEONY – Faded love,

  • 19. VOLTAJ – Doar pentru ea,

  • 20. MARIA – Din vina mea,

  • 21. TOM GRENNEN – Little bit of love,

  • 22. ARMIN VAN BURREN ft. DUNCAN LAUREN E – Feel something,

  • 23. IRIS – Subteran,

  • 24. ALEXANDRA UNGUREANU – De n-am fi împreună,

  • 25. THE WEEKND – Save your tears,

  • 26. THE MONTANS ft. EMAA – Insula,

  • 27. D-l GOE – Fata de la radio,

  • 28. DAVID GUETTA ft. SIA – Let’s love,

  • 29. JASON DERULO ft. ADAM LEVINE – Lifestyle,

  • 30. AMI ft. FLORIAN RUS – Regrete,

Sugereazã piesã
= 4.8745RON0.00200
  • usd 0.5447 1 -0.0099

  • chf 4.4406 1 0.0381

  • aud 3.1327 1 -0.0542

Live Video

Dedica o melodie unei persoane dragi

Completeaza formularul de mai jos,iar dedicatia ta se va auzi in emisiunea
Trimite Dedicatia

Blog

În Târgu Mureș vor fi montate 1.000 de c...

Corina Muntean | Citeste articolul

Camerele vor fi instalate treptat, pe pa...

Perioada de depunere a declarațiilor pen...

Corina Muntean | Citeste articolul

Persoanele fizice vor putea depune până ...

„Maraton” de înscrieri la centrele de va...

Corina Muntean | Citeste articolul

Potrivit autorităților, astăzi, în medie...

Parteneri