Lupta pentru promovare în Liga a III-a de fotbal

Barajul de promovare în Liga a III-a de fotbal se desfășoară în sistem mini-turneu, în zilele de 1, 5 și 9 august, de fiecare dată de la ora 17:30.

Grupa A din cadrul Regiunii 3 este alcătuită din reprezentantele județelor Sibiu (CS Măgura Cisnădie), Covasna (ACS Sepsi OSK 2 Sfântu Gheorghe) și Mureș (CS Unirea Ungheni, FOTO), iar în grupa B a aceleiași Regiuni se întrec campioanele județelor Alba (CS Ocna Mureș), Brașov (CSM Corona Brașov) și Harghita (CS Gheorgheni).

Sâmbătă, 1 august, are loc etapa inaugurală, partidele echipelor din zona noastră fiind: Sepsi OSK 2 Sfântu Gheorghe – Unirea Ungheni (pe stadionul „Tineretului” din Brașov) – în grupa A și CSM Corona Brașov – CS Gheorgheni (pe stadionul „Central” din Ungheni) – în grupa B.

Miercuri, 5 august, se vor disputa meciurile: Măgura Cisnădie – Sepsi OSK 2 (pe stadionul „Tineretului” din Brașov) și Ocna Mureș – Corona Brașov (pe stadionul „Central” din Ungheni).

Duminică, 9 august, vor avea loc ultimele jocuri: Unirea Ungheni – Măgura Cisnădie (pe stadionul „Tineretului” din Brașov) și CS Gheorgheni – Ocna Mureș (pe stadionul „Central” din Ungheni).

Din Liga a IV-a vor promova 14 formații, respectiv cele care vor câștiga mini-turneele de baraj în trei.

Hotărârea de luni, 11 mai 2020, a Federației Române de Fotbal precizează că sezonul 2019-2020 al Ligii a III-a s-a încheiat fără echipe retrogradate. Ca atare, la acest nivel, vor evolua și în viitorul sezon cel puțin patru grupări din zona noastră: ACS SR Municipal Braşov, Olimpic Cetate Râşnov, CSM Avântul Reghin și AFC Odorheiu Secuiesc.

Septimiu Cioloboc

Lasă un răspuns
Adresa ta de email nu va fi publicatã. Câmpurile necesare sunt marcate cu*

VIDEOFM

Acum in emisie

GRAFFITI – TOP 30 RTM cu CRISTIAN CRACIUN

Cer acoperit

Vânt: 2 m/s

Cer acoperit 14°C

Vânt: 1 m/s

15°C

Top 30 RTM

  • 1. DELIA – Sa-mi canti,

  • 2. RITA ORA – New look,

  • 3. AMI – Tramvai,

  • 4. TAYLOR SWIFT – Cornelia Street,

  • 5. ONE REPUBLIC – Wanted,

  • 6. PET SHOP BOYS – Dreamland,

  • 7. ALINA EREMIA – Printre cuvinte,

  • 8. SPEAK – M-ai lasat sa te las,

  • 9. IRINA RIMES – In palme,

  • 10. VUNK – Deja vu,

  • 11. JO COOPER ft. ASTRID – Sing it with me,

  • 12. TRUPA ZERO – In bratele tale,

  • 13. MORANDI – Professional liar,

  • 14. INNA – Bebe,

  • 15. MAROON 5 – Memories,

  • 16. ROXEN – Ce-ti canta dragostea,

  • 17. 3 SUD EST – Prietenia,

  • 18. DUA LIPA – Physical,

  • 19. ALEXIA ft. DJ PROJECT – Cronic,

  • 20. FLORIAN RUS ft. MIRA – Strazile din Bucuresti,

  • 21. SHAWN MENDES ft. CAMILA CABELL – Señorita,

  • 22. MIKA – Dear jealousy,

  • 23. KYGO ft. WHITNEY HOUSTON – Higher love,

  • 24. PINK – Walk me home,

  • 25. NICOLETA NUCA – Tot mai rar,

  • 26. LADY ANTEBELLUM – Ocean,

  • 27. DJ PROJECT ft. ANDIA – Retrograd,

  • 28. WHAT’S UP ft. ANDRA – Tine-te bine,

  • 29. LOUIS TOMLINSON – Kill my mind,

  • 30. THOMAS RHET – Remember you young,

Sugereazã piesã
= 4.8744RON0.0014
  • usd 0.5167 1 -0.0118

  • chf 4.5485 1 0.0089

  • aud 2.9418 1 0.0184

Live Video

Dedica o melodie unei persoane dragi

Completeaza formularul de mai jos,iar dedicatia ta se va auzi in emisiunea
Trimite Dedicatia

Blog

Blog PPI cu Radu Florea: C-așa o vrut Du...

Radu Florea | Citeste articolul

C-așa vrut Domnul E doliu național astăz...

Parteneri
}