Accident rutier cu 4 victime, în afara localității Sighișoara
Ieri seară pe DN13 E60 în afara localității Sighișoara, a avut loc un accident rutier între două autoturisme și un autotren conduse de o tânără, de 20 de ani, din Apold și doi bărbați, de 39 și 40 de ani, din Sighișoara și Bihor.
Urmare a incidentului, a rezultat rănirea conducătorilor autoturismelor, precum și a doi pasageri, respectiv a unei femei, de 38 de ani, din Sighișoara și a unei tinere, de 15 ani, tot din Sighișoara.
Victimele au fost transportate la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale, iar conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Autor: Bianca Tomuț