ASA Tg.Mureş va efectua un cantonament în Antalya
Publicat de Stan Lucian, 22 ianuarie 2026, 16:14
Divizionara secundă de fotbal îşi continuă pregătirile la Tg.Mureş în vederea sezonului de primăvară. Echipa antrenată de Eusebiu Tudor are programate, în această lună, trei jocuri de verificare pe teren propriu, primul urmând să aibă loc sâmbătă, 24 ianuarie, de la ora 12.00, contra formaţiei de liga a 3-a, CS Universitar Alba Iulia. Vor urma partidele cu KSE Tg.Secuiesc şi CS Şelimbăr, din 28, respectiv 31 ianuarie.
În perioada 3-13 februarie, mureşenii vor efectua un cantonament în Antalya, Turcia, unde au deja perfectat un amical, în 5 februarie, cu gruparea ucraineană de primă ligă Epicentr Kamyanets.
Liga a II-a se va relua la 21 februarie cu meciurile din etapa cu numărul 18, ASA urmând să întâlnească, în deplasare, pe FC Bihor Oradea. După 17 etape disputate, echipa mureşeană ocupă locul IV în clasament, cu 33 de puncte, fiind devansată de Corvinul Hunedoara (43), Sepsi OSK Sf.Gheorghe (36) şi FC Bihor (35).
Autor: Valeriu Voaideş