Baschetbalistele campioane, învinse la Arad

Publicat de Rotar Mirela, 20 octombrie 2025, 09:48
Etapa a 3-a a Ligii Naționale de baschet feminin a debutat sâmbătă, 18 octombrie, cu jocurile: Universitatea Cluj-Napoca – Sportul Studențesc București 97-59 și Rapid București – Politehnica Timișoara 95-58.
Duminică, 19 octombrie, în Sala Sporturilor „Victoria” din Arad, a fost programat meciul dintre FCC Baschet UAV Arad și ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe, câștigat de gazde, cu scorul de 73-59 (FOTO).
Luni, 20 octombrie, de la ora 14:30, va avea loc ultima partidă, în care Agronomia București va primi vizita celr de la CSU Brașov. Formația Municipal Târgoviște stă.
În frunte este Universitatea Cluj-Napoca, urmată de FCC Baschet UAV Arad și Rapid București (toate trei cu câte 6 puncte). Campioana ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe se află pe locul 5 (cu 2 puncte).
Autor: Septimiu Cioloboc