CSM Odorheiu Secuiesc a anunţat primul transfer al verii
Publicat de Stan Lucian, 26 iunie 2026, 15:41
Formaţia harghiteană s-a înţeles cu jucătorul Bíró Attila, în vederea viitorului sezon competiţional.
Acesta, în vârstă de 31 de ani, s-a format la Odorhei, iar apoi a evoluat pentru Autobergamo Deva şi Imperial Miercurea Ciuc, echipă cu care a devenit campion în 2021.
Bíró Attila a ales apoi să joace în Ungaria, ultima sa formaţie fiind SG Kecskemét Futsal. Pe lângă „repatrierea” lui Bíró Attila, CSM Odorheiu Secuiesc le-a prelungit contractele lui Miklós Tamás și Tankó Levente.
Sezonul trecut, gruparea harghiteană a ratat claificarea în play-off-ul Ligii I, însă la categoria Under 19 a reuşit eventul, câştigând atât Cupa României, cât şi titlul de campioană în Liga Elitelor.
Autor: Valeriu Voaideş