Premierul desemnat Adrian Veștea se va întâlni cu președintele AUR, George Simion
Publicat de Stan Lucian, 22 iunie 2026, 18:18
Premierul desemnat Adrian Veștea anunță că va avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion.
Într-o postare online, Adrian Veștea spune că înțelege responsabilitatea care îi revine pentru a pune capăt haosului politic, fiind un om al dialogului și consensului.
Între timp, în Parlament, continuă audierea în comisiile de specialitate a miniștrilor propuși să facă parte din executivul său.
Sursa: RRA