România debutează în preliminariile CM cu Muntenegru, acasă

Naţionala de fotbal a României va debuta în grupa E a calificărilor pentru Cupa Mondială din 2018 pe teren propriu, contra Muntenegrului, la 4 septembrie 2016, şi va încheia preliminariile în deplasare, cu Danemarca, în 8 octombrie 2017.
După cum se ştie, la tragerea la sorţi a preliminariilor Cupei Mondiale din Rusia, România a fost repartizată în grupa E, alături de Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia şi Kazahstan.

UEFA a anunţat programul jocurilor din calificările CM. Iată programul grupei E, din care face parte şi România:

4 septembrie 2016: Danemarca – Armenia, Kazahstan – Polonia (ora 19:00), România – Muntenegru (ora 21:45)

8 octombrie 2016: Armenia – România, Muntenegru – Kazahstan (ora 19:00), Polonia – Danemarca (ora 21:45)

11 octombrie 2016: Kazahstan – România (ora 19:00), Danemarca – Muntenegru, Polonia – Armenia (ora 21:45)

11 noiembrie 2016: Armenia – Muntenegru (ora 19:00), Danemarca – Kazahstan, România – Polonia (ora 21:45)

26 martie 2017: Armenia – Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru – Polonia, România – Danemarca (ora 21:45)

10 iunie 2017: Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – Armenia, Polonia – România (ora 21:45)

1 septembrie 2017: Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Danemarca – Polonia, România – Armenia (ora 21:45)

4 septembrie 2017: Armenia – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – România, Polonia – Kazahstan (ora 21:45)

5 octombrie 2017: Armenia – Polonia (ora 19:00), Muntenegru – Danemarca, România – Kazahstan (ora 21:45)

8 octombrie 2017: Danemarca – România, Kazahstan – Armenia, Polonia – Muntenegru (ora 19:00).
Turneul final al Cupei Mondiale din 2018 va avea loc în perioada 14 iunie – 15 iulie 2018.

Dorin Duşa

Sursa foto: monoranu.ro

Lasă un răspuns
Adresa ta de email nu va fi publicatã. Câmpurile necesare sunt marcate cu*

VIDEOFM

Acum in emisie

PASAJ URBAN cu DIANA GHERENDI

Cer acoperit

Vânt: 0 m/s

Cer acoperit -1°C

Vânt: 3 m/s

5°C

Top 30 RTM

  • 1. RITA ORA – New look,

  • 2. DELIA – Sa-mi canti,

  • 3. AMI – Tramvai,

  • 4. 3 SUD EST – Prietenia,

  • 5. ONE REPUBLIC – Wanted,

  • 6. VUNK – Deja vu,

  • 7. MORANDI – Professional liar,

  • 8. MAROON 5 – Memories,

  • 9. ROXEN – Ce-ti canta dragostea,

  • 10. WHAT’S UP ft. ANDRA – Tine-te bine,

  • 11. TAYLOR SWIFT – Cornelia Street,

  • 12. ALEXIA ft. DJ PROJECT – Cronic,

  • 13. FLORIAN RUS ft. MIRA – Strazile din Bucuresti,

  • 14. PET SHOP BOYS – Dreamland,

  • 15. MIKA – Dear jealousy,

  • 16. KYGO ft. WHITNEY HOUSTON – Higher love,

  • 17. SPEAK – M-ai lasat sa te las,

  • 18. IRINA RIMES – In palme,

  • 19. PINK – Walk me home,

  • 20. NICOLETA NUCA – Tot mai rar,

  • 21. LADY ANTEBELLUM – Ocean,

  • 22. JO COOPER ft. ASTRID – Sing it with me,

  • 23. TRUPA ZERO – In bratele tale,

  • 24. DJ PROJECT ft. ANDIA – Retrograd,

  • 25. DUA LIPA – Physical,

  • 26. ALINA EREMIA – Printre cuvinte,

  • 27. SHAWN MENDES ft. CAMILA CABELL – Señorita,

  • 28. LOUIS TOMLINSON – Kill my mind,

  • 29. THOMAS RHET – Remember you young,

  • 30. INNA – Bebe,

Sugereazã piesã
= 4.8738RON-0.0003
  • usd 0.5425 1 0.00149

  • chf 4.5251 1 0.00300

  • aud 3.1207 1 0.0113

Live Video

Dedica o melodie unei persoane dragi

Completeaza formularul de mai jos,iar dedicatia ta se va auzi in emisiunea
Trimite Dedicatia

Blog

Vaccinarea nu elimină masca

MIRELA ROTAR | Citeste articolul

Dimpotrivă, aceasta va trebui purtată pâ...

Primăria Brașov testează cele mai noi si...

Corina Muntean | Citeste articolul

Primăria Brașov testează, în cadrul unui...

Parteneri