Trei răniți într-un accident la Mădăraș
Pompierii din cadrul Detașamentului Tg Mureș au intervenit în această dimineață pentru acordarea măsurilor de prim ajutor la un accident accident rutier produs între localitățile Harțău si Mădăraș.
A fost vorba despre un autoturism răsturnat în afara părții carosabile. În mașină se aflau 5 persoane, iar 3 dintre acestea au fost rănite ușor.
Victimele au fost evaluate medical de către echipajul SAJ aflat la locul evenimentului, iar o persoană a fost transportată la UPU Tg Mureș, informează ISU Mureș.
Pe tot parcursul intervenției circulația în zonă a fost blocată.
Rodica Boariu