Internaţionalele de Atletism ale României

„Cluj Arena” din Cluj Napoca a găzduit, în perioada 2-3 iunie, cea de 63-a ediţie a Campionatelor Internaţionale de Atletism ale României.

Competiţia a fost onorată de 252 de atleţi (93 de fete şi 159 de băieţi), din  Armenia, Bulgaria, Germania, Israel, Republica Moldova, Serbia, Turcia şi România, care s-au întrecut în 38 de probe (19 la feminin şi 19 la masculin).

Iată sportivii clasaţi pe locul întâi sâmbătă, 2 iunie, în prima zi de concurs:

Andreea Panțuroiu, CSM București – triplusalt (16, 36 metri); Andrei Gag (FOTO, în centrul imaginii), CSM București – aruncarea greutății (20,12 m); Alexandru Novac, CSM Bacău – suliţă (79,61 m); Andrea Miklos, CSS Viitorul Cluj – 400 m (52,35 secunde); Zalina Petrivskaya, Republica Moldova – aruncarea ciocanului (71,07 m); Can Yavuz, Turcia – 400 m (45,84 secunde); Anamaria Nesteriuc, CSA Steaua Bucureşti -100 metri garduri (13,16 secunde); Hekimoglu Yigitcan, Turcia – 100 m (10,33 secunde); Alin Firfirică, CSA Steaua Bucureşti / CSU Suceava – disc (64,40 m); Cosmin Dumitrache, CSM București / CS Rapid Bucureşti – 110 metri garduri (14,20 secunde); Marina Baboi, SCM Gloria Buzău – 100 m (11,51 secunde); Claudia Bobocea, CSM Sfântu Gheorghe / CSA Steaua Bucureşti) – 1500 m (4:26,73); Cosmin Trofin, CSA Steaua Bucureşti / CSM Sfântu Gheorghe – 800 m (1:47,84); Ionela Luca, CSM Călărași / CS Rapid Bucureşti – săritura cu prăjina (3,80 m); Turcia – ştafetă 4 x 100 m feminin (40,43 secunde) şi Valentin Toboc, CSA Steaua Bucureşti – săritura în lungine (7,61 m).

Câştigătorii de duminică, 3 iunie, au fost: Marina Baboi, SCM Gloria Buzău – 200 m (23,81 secunde); Adrian Garcea, Pandurii Tg. Jiu – 1500 m (3:46,68);  Cristina Bălan, CS Athletics Timișoara – 800 m (2:05,62); Ioana Țigănașu, Ceahlăul Piatra Neamț / LPS Piatra Neamţ – aruncarea discului (48,22 m); Sanda Belgyan, CSU Cluj Napoca – 400 mg (59,19 secunde); Sinan Oren, Turcia – 400 metri garduri (50,75 secunde); Levon Aghasyan, Armenia – triplu salt (16,57 m); Serghei Marghiev, Republica Moldova – aruncarea ciocanului (75,51 m); Florentina Iușco Marincu, CS Cetate Deva – săritura în lungime (6,62 m); Acet Aperen, Turcia – săritura în înălțime (2,30 m); Erol Sumeyye, Turcia – 3000 metri obstacole (10:16,75); Turcia – ştafetă masculină 4 x 400 m (3:11,38); Andrei Ștefana, CSM Craiova – 3000 metri obstacole (9:08,11); Lenuța Burueană, Ceahlăul Piatra Neamț / CSA Steaua Bucureşti – aruncarea greutăţii (14,74 m); Florina Necșoiu, CSM Brașov – suliță (53,82 m); Ionuț Neagoe, CSM Slatina / CSU Pitești – 200 m (20,93); Ancuța Bobocel, CSU Craiova / CS Dinamo Bucureşti – 5000 m (15:39,08) şi Nicolae Soare, CS Știința Bacău – 5000 m (14:19,05).

„Cluj Arena” a găzduit pentru a treia oară Internaţionalele de Atletism ale României, după ediţiile din anii 2014 şi 2017.

Septimiu CIOLOBOC

Lasă un răspuns
Adresa ta de email nu va fi publicatã. Câmpurile necesare sunt marcate cu*

VIDEOFM

Acum in emisie

BUNĂ DIMINEAŢA, TRANSILVANIA! cu EMIL SABĂU

Cer acoperit

Vânt: 3 m/s

Cer acoperit 15°C

Vânt: 2 m/s

19°C

Top 30 RTM

  • 1. ANA MUNTEANU – Unde te duci?,

  • 2. LADY GAGA ft. BRADLEY COOPER – Shallow,

  • 3. ANNE-MARIE ft.JAMES ARTHUR – Rewrite the stars,

  • 4. SHAKIRA – Nada,

  • 5. ANDREEA BOCELLI ft. MATTEO BOCELLI – Fall on me,

  • 6. JONAS BLUE ft. LIAM PAYNE and LENNON – Polaroid,

  • 7. BRIANA – Lost in Istambul,

  • 8. THE CHAINSMOKERS ft.KELSEA BALLERINI – This feeling,

  • 9. TRUPA ZERO ft. EVELYN – Pentru totdeauna,

  • 10. HORIA BRENCIU – Sunt cine vreau sa fiu,

  • 11. JP COOPER ft. MALI-KOA – All this love,

  • 12. ELENA – Un gram de suflet,

  • 13. NICK JONAS ft.ROBIN SCHULZ – Right now,

  • 14. KDDK ft.ARILENA ARA – Last train to Paris,

  • 15. MANUEL RIVA ft. ALEXANDRA STAN – Miami,

  • 16. IRINA RIMES – Nu stii tu sa fi barbat,

  • 17. LORA – Pleaca,

  • 18. SORE – O sa te uit,

  • 19. ARIANA GRANDE – Breathin,

  • 20. ANDREEA BALAN ft. EDWARD SANDA – Pe drum,

  • 21. PROCONSUL ft. UDDI – Visele care nu dorm,

  • 22. TAKE THAT – Out of our heads,

  • 23. VANOTEK – Love is gone,

  • 24. BAZZI ft.CABELLO – Beautiful,

  • 25. RITA ORA – Let you love me,

  • 26. LIDIA BUBLE – Tu,

  • 27. DAVID GUETTA ft. ANNE-MARIE – Don’t leave me alone,

  • 28. DODDY ft. LORA – Dor sa te ador,

  • 29. NICO – Oare cine?,

  • 30. SMILEY ft. DORIAN – Aprinde scanteia,

Sugereazã piesã
= 4.7354RON-0.0009
  • usd 0.7519 1 0.0045

  • chf 4.3212 1 -0.0151

  • aud 2.9333 1 -0.0222

Live Video

Dedica o melodie unei persoane dragi

Completeaza formularul de mai jos,iar dedicatia ta se va auzi in emisiunea
Trimite Dedicatia

Blog

Blog PPI cu Radu Florea: C-așa o vrut Du...

Radu Florea | Citeste articolul

C-așa vrut Domnul E doliu național astăz...

Parteneri
}