Luptătorii mureșeni, 10 medalii la Naționalele de juniori III

Sala Polivalentă din Tulcea a găzduit, timp de trei zile, finala Campionatului Național de lupte rezervat juniorilor III (sportivi cu vârsta sub 15 ani). La competiție au participat mai mulți luptători de la cluburile CS Mureșul Tg.Mureș, CSS Tg.Mureș și CSS Reghin, care au cucerit în total 10 medalii, dintre care patru de aur, patru de argint și două de bronz. Cei patru proaspeți campioni naționali sunt Tamas Bernadett (62 kg, feminin), Farkas Mihali (62 kg), Bojthe Benjamin (41 kg), toți trei de la CS Mureșul, precum și Simon Lorand (100 kg), de la CSS Reghin.

Medaliile de argint au fost cucerite de Claudia Cosma (CSS Tg.Mureș, categoria 39 kg), Andrei Păcurar (CSS Reghin, categoria 38 kg), Biblia Robert (CSS Reghin, categoria 52 kg) și Tănase Marc (CS Mureșul Tg.Mureș, categoria 68 kg). Pe cea de-a treia treaptă a podiumului de premiere au urcat Mihaela Rad (CSS Reghin) și Gombos Roland (CSS Tg.Mureș) la 58, respectiv 35 kg.

O comportare bună au avut și Andrei Negură (CSS Tg.Mureș, categoria 35 kg) și Csergo Alexandru (CS Mureșul, categoria 52 kg), ambii clasați pe locurile V.
În urma acestor rezultate, CS Mureșul Tg.Mureș a ocupat prima poziție în clasamentul cluburilor la lupte libere masculin, iar CSS Reghin a terminat pe trei.

Sportivii de la CS Mureșul sunt pregătiți de Simon Laszlo, cei de la CSS Reghin de către Peres Miklos, iar luptătorii de la CSS Tg.Mureș îi au ca antrenori pe Dragoș Vlad, Fazakas Csaba și Gyarmati Ferenc.

Valeriu Voaideș

Foto- Robert Biblia/facebook

Foto- Robert Biblia/facebook

Lasă un răspuns
Adresa ta de email nu va fi publicatã. Câmpurile necesare sunt marcate cu*

VIDEOFM

Acum in emisie

GRAFFITI cu DIANA GHERENDI

Mai mult noros

Vânt: 0 m/s

Mai mult noros 15°C

Vânt: 2 m/s

15°C

Top 30 RTM

  • 1. RITA ORA – New look,

  • 2. DELIA – Sa-mi canti,

  • 3. AMI – Tramvai,

  • 4. TAYLOR SWIFT – Cornelia Street,

  • 5. ONE REPUBLIC – Wanted,

  • 6. PET SHOP BOYS – Dreamland,

  • 7. ALINA EREMIA – Printre cuvinte,

  • 8. SPEAK – M-ai lasat sa te las,

  • 9. IRINA RIMES – In palme,

  • 10. VUNK – Deja vu,

  • 11. JO COOPER ft. ASTRID – Sing it with me,

  • 12. INNA – Bebe,

  • 13. MAROON 5 – Memories,

  • 14. ROXEN – Ce-ti canta dragostea,

  • 15. 3 SUD EST – Prietenia,

  • 16. DUA LIPA – Physical,

  • 17. ALEXIA ft. DJ PROJECT – Cronic,

  • 18. FLORIAN RUS ft. MIRA – Strazile din Bucuresti,

  • 19. SHAWN MENDES ft. CAMILA CABELL – Señorita,

  • 20. MIKA – Dear jealousy,

  • 21. KYGO ft. WHITNEY HOUSTON – Higher love,

  • 22. PINK – Walk me home,

  • 23. NICOLETA NUCA – Tot mai rar,

  • 24. LADY ANTEBELLUM – Ocean,

  • 25. TRUPA ZERO – In bratele tale,

  • 26. MORANDI – Professional liar,

  • 27. DJ PROJECT ft. ANDIA – Retrograd,

  • 28. WHAT’S UP ft. ANDRA – Tine-te bine,

  • 29. LOUIS TOMLINSON – Kill my mind,

  • 30. THOMAS RHET – Remember you young,

Sugereazã piesã
= 4.8744RON0.0014
  • usd 0.5167 1 -0.0118

  • chf 4.5485 1 0.0089

  • aud 2.9418 1 0.0184

Live Video

Dedica o melodie unei persoane dragi

Completeaza formularul de mai jos,iar dedicatia ta se va auzi in emisiunea
Trimite Dedicatia

Blog

Blog PPI cu Radu Florea: C-așa o vrut Du...

Radu Florea | Citeste articolul

C-așa vrut Domnul E doliu național astăz...

Parteneri
}