Echipa alergătorilor din ştafeta ‘World Harmony Run’ a fost primită, azi, la prefectura Braşov de către prefectul Ion Gonţea, primarul George Scripcaru şi elevii Colegiului Naţional Unirea.
Publicat de radiomures, 21 septembrie 2011, 00:00
24 de persoane cu vârste cuprinse între 18 şi 56 de ani, din România, Ungaria şi Republica Moldova, au luat startul luni de la Deva într-o nouă ediţie a ştafetei, urmând să ajungă, vineri, la Tîrgu-Mureş, unde va avea loc festivitatea de închidere, după un traseu de 433 de km parcurs în cinci zile.
Evenimentul constă în organizarea unei alergări ca o ştafetă cu torţe, în stil olimpic, pentru răspândirea ideii de prietenie şi înţelegere între oameni.
Agerpres