Peste 5.000 de credincioşi au asistat, azi, la slujba oficiată în Piaţa Mare din centrul istoric al Sibiului de un sobor de preoţi, în frunte cu Mitropolitul Ardealului
Publicat de radiomures, 6 ianuarie 2014, 16:11
Ulterior, mulţi dintre aceştia s-au călcat în picioare pentru o sticlă cu apă sfinţită.
Mitropolitul Ardealului, Înalt PreaSfinţitul Laurenţiu Streza, a fost nevoit să împartă personal sticlele cu apă sfinţită, în încercarea de a potoli mulţimea care nu a mai ţinut cont de nimic şi s-a năpustit, împingând gardurile de protecţie.
Sute de sibieni nu s-au mulţumit cu o singură sticluţă de apă, venind de acasă cu peturi de 2,5 l, unii chiar cu bidoane de câţiva litri.
Agerpres